środa, 22 sierpnia 2012

Papryka faszerowana

Czasami zostaje nam w domu coś do jedzenia i nie za bardzo wiemy co z tym zrobić. Tak było dzisiaj w moim przypadku. Miałem rozmrożone mięso mielone (wołowina samodzielnie mielona) i paprykę oraz nadmiar pomidorów, które zrobiły się miękkie. Postanowiłem zrobić paprykę faszerowaną. Obrałem i umyłem dwie papryki, żółtą i czerwoną. Tak wyglądały przygotowane do faszerowania połówki papryk. 


W międzyczasie obrałem i drobno poszatkowałem dwie cebule. Następnie zeszkliłem ja na oleju z pestek winogron. Kiedy cebulka się szkliła na innej patelni podsmażyłem (również na oleju z pestek winogron) ok. 700 gram mięsa mielonego.Przy tych czynnościach trochę brudzi się kuchnia ;)


Następnie obrałem pomidorki ze skóry, wcześniej parząc je wrzątkiem i wycinając niejadalne wg mnie połączenie owocu z gałązką. Drobno je pokroiłem i dodałem do cebuli.


Dusząc pomidory razem z cebulą zredukowałem nadmiar wody, następnie dodałem mięso. Doprawiłem do do smaku świeżo mielonym pieprzem i sosem sojowym. Używam go zamiast popularnych chemicznych kostek rosołowych. dodałem również suszonego oregano, trochę curry oraz odrobinę pikantnego sosu chilli. Sos sojowy jest słony więc potraw nim doprawianych nie trzeba na ogół dosalać. 

Następnie przy pomocy drewnianej łyżki włożyłem farsz do papryk. Posypałem je jeszcze utartym serem żółtym i zawinąłem w folię aluminiową (żeby farsz i ser nie odpłynęły w nicość naczynia żaroodpornego). 


Papryki zapiekałem ok. 25 minut w temperaturze 200 stopni. Efekt finalny była na tyle imponujący, że z wrażenia zapomniałem zrobić zdjęcie. Jedząc drugą połówkę papryki przypomniałem sobie o aparacie. Oto efekt (prawie już zjedzony).


Smacznego!!!

2 komentarze:

  1. Smakowicie wyglądają mi te papryki!Przeglądanie po nocy bloga kulinarnego nie jest bezpieczne-bo człowiek robi się po prostu głodny;)Lekturę reszty przepisów zostawię na jutro,żeby nie zrobić czystek w lodówce,która zapełniła się zakupami na weekend:)

    pozdrawiam
    Anna

    OdpowiedzUsuń
  2. Witam Pani Aniu!
    Papryki są naprawdę smaczne, można również zrobić wersję wegetariańska, wtedy zamiast mięsa dajemy tofu sojowe, albo kaszę gryczaną wymieszaną z fasolą gotowaną lub grochem i z cebulką.
    Pozdrawiam serdecznie i życzę smacznego!
    Andrzej.

    OdpowiedzUsuń